Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania.

Polityka odpowiedzialnego udzielania pożyczek.

Creditbox.pl poleca-Pożyczaj odpowiedzialnie!

Zalecamy aby brać pożyczki w sytuacji, gdy dodatkowe fundusze są naprawdę potrzebne, ponadto jeżeli jesteś pewien, że oddanie pożyczki w terminie będzie możliwe. Pamiętaj- nawet 100zł może zniszczyć twoją historię kredytową, przez co w przyszłości możesz mieć trudności z wzięciem kredytu.

Konsekwencje związane z brakiem spłaty bądź jej opóźnieniem

Creditbox.pl poleca spłatę pożyczki w terminie. W przypadku opóźnienia, pożyczkodawca ma prawo do naliczania odsetek. Pożyczkobiorca powinien spłacić pożyczkę wraz z ustalonymi wcześniej kosztami oraz naliczonymi odsetkami. W przypadku braku spłaty sprawa klienta może być przekazana do firmy windykacyjnej, klient może być wpisany do rejestru dłużników, a nawet sprawa może być przekazana do sądu.

Opłaty

Creditbox.pl dokonując przeglądu oferowanych pożyczek odnotował następujące opłaty związane z wzięciem pożyczki:

  • Opłata rejestracyjna (zazwyczaj 1zł)

Koszty zawiązane ze spłatą pożyczki:

  • Kwota pożyczonej pożyczki
  • Oprocentowanie pożyczki

Polityka przedłużania

Jeżeli nie możesz spłacić pożyczki w terminie, firmy oferują przedłużenie terminu spłaty, zazwyczaj o 7, 14 oraz 30dni. Przedłużenie terminu jest płatne, należy wpłacić kwotę w celu przedłużenia  przed końcem pierwotnie ustalonego terminu. Pozostały koszt pożyczki jest spłacany  przed końcem przedłużonego okresu.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)
Creditbox.pl  pokazuje w tabeli porównanie stóp procentowych poszczególnych pożyczkodawców,

Miesięczna Stopa procentowa obliczana jest według formuły =(Dodatkowa spłata 30 dniowej pożyczki 600 PLN/wysokość pożyczki)*100
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) - 900 zł pożyczki na 30 dni jest równa1410,33%, a to oznacza, że po 30 dniach należy zwrócić 1125 zł.

X */?>