Kredyt SMS czyli wsparcie dla zagubionych

17.07.2012

Kredyt smsPatrząc na dzisiejsze oferty banków możemy pokusić się o stwierdzenie, że głównym priorytetem w kształtowaniu nowych ofert jest przede wszystkim szybkość i wygoda w przelewaniu pieniędzy na konto klientów. Do tego rodzaju ofert, przystosowanych w sposób często jak najbardziej dogodny dla konsumenta, jest kredyt SMS. I choć nazwa mówi nam, że do jego pobrania wystarczy nam telefon komórkowy to trzeba jednak wypełnić wniosek internetowy na danej stronie banku bądź instytucji pozabankowej.

Pobranie kredytu przez SMS to złożenie wniosku o przyznanie kwoty poprzez wysłanie wiadomości SMS-owej. Następnie, musimy dokonać rejestracji na podanej stronie, wypełniając przy tym formularz i wysyłając go. Po dokonaniu tych czynności czekamy na pieniądze, które pojawiają się na naszym koncie zazwyczaj w ciągu jednej do kilku godzin. Możemy cieszyć się z otrzymanej gotówki, wydając ją na jakikolwiek, wybrany przez na cel. Warto zauważyć, że nie potrzebujemy poświadczenia ze strony innych osób ani nieruchomości jako zastawu, aby otrzymać pożyczkę.

Jak widać, pożyczka przez wysłanie SMS to forma kredytu, dzięki której nie musimy męczyć się staniem w kolejkach, aby wypełnienić wniosek. Ponadto mamy możliwość otrzymania pieniędzy we wręcz ekspresowym tempie, co stanowi dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują gotówki od zaraz. Kolejnym atutem pożyczek SMS jest mała liczba formularzy i dokumentów, jakie musimy dostarczyć bądź wypełnić.  Wymagania, które musimy spełniać to często jedynie posiadanie dowodu osobistego.

Wszystkich tych, którzy posiadają jakiekolwiek zaległości ze spłatą bądź mieli z tym problemy w przeszłości ucieszy informacja o tym, że przyznając kredyt przez SMS często niesprawdzana jest w ogóle nasza możliwość kredytowa. Możemy być więc na bezrobociu, bądź być w przysłowiowej kropce finansowej, czyli nie posiadać gotówki na zapłatę aktualnych należności. Pożyczka SMS umożliwi nam odroczenie goniących nas terminów spłaty.

Kredyt SMS jest coraz chętniej wybieraną formą pobierania kredytów, zwłaszcza w okresie dzisiejszego kryzysu. Ze względu na powyżej opisane atuty – trudno się temu dziwić.

X */?>